Lastbilstrailer Schmitz
- Märke & modell:
- Schmitz SKO 24
- Objektnummer:
- O-000003378
- Säljare:
- Företag
- Plats:
- Trelleborg
Teknisk information
Lastbilstrailer Schmitz SKO 24
Årtal: 2008
Fabrikat: Schmitz
Mått & vikt
Längd: (mm) 13900
Bredd: (mm) 2550
Tjänstevikt: 8850 kg
Totalvikt: 42000 kg
Lastvikt: 33150 kg
Axelavstånd: (mm) 13010
Övrig information/Anmärkningar
Förekommer diverse skador, invändigt skador på yttre golvskiva samt bulor
Flaket vänstra sida nån liten bula baktill
Flaket högra sidan enstaka skav mitt på
Dörrar i fungerande funktion, dock slitage samt rostskador
Ansvarig Mäklare: Max Ekström
Tel nr: +46 73 038 04 50
Mail: max.ekstrom@maskinera.se
Årtal: 2008
Fabrikat: Schmitz
Mått & vikt
Längd: (mm) 13900
Bredd: (mm) 2550
Tjänstevikt: 8850 kg
Totalvikt: 42000 kg
Lastvikt: 33150 kg
Axelavstånd: (mm) 13010
Ansvarig Mäklare: Max Ekström
Tel nr: +46 73 038 04 50
Viktig information
Kom ihåg att du som köpare har en långt gående undersökningsplikt. Du är skyldig att vid upphämtning av auktionsobjektet underrätta Maskinera om du upplever att objektet skiljer sig väsentligt ifrån presenterat auktionsunderlag. Notera att detta måste göras innan auktionsobjektet lämnar platsen.
Auktionsobjektet som anges funktionsdefekt eller som reservdelsobejekt går inte att reklamera. Personbilar och lätta lastbilar med ett uppskattat värde under 40 000 SEK klassas som funktionsdefekta/reservdelsobjekt och kan inte reklameras.
Notera att alla objekt som auktioneras på Maskinera.se finns på plats hos ägaren.