Släpvagn Lorries TT-435i Snowmaster
- Märke & modell:
- Lorries TT-435i Snowmaster
- Objektnummer:
- O-000010512
- Säljare:
- Företag
- Plats:
- Lycksele
Ansvarig mäklare

Mäklaromdöme
Lorries TT-435i Snowmaster från 2018 i fungerande bruksskick. Vagnen är utrustad med skruvtipp, både sommar- och dubbade vinterhjul samt plastbeklädda lämmar och hjulhus för ökad slitstyrka. Påskjutsbromsen är renoverad och vagnen har haft samma ägare sedan ny.
Anmärkningar finns i form av spruckna positionsljus fram samt ett något böjt flak, vilket enligt uppgift inte påverkat besiktning eller funktion. I övrigt inga kända fel utöver det som nämnts. Vagnen har varit i drift fram till auktionsstart.
Teknisk information
Fabrikat: Lorries
Modell: TT-435i Snowmaster
Fordonsår/Modellår: 2018/2018
Chassinr: SXZS21200J1001***
Fordonsstatus: Påställd
Årsskatt: 0 kr
1:a reg./1:a trafik sv. 2018-11-29 / 2018-12-17
Besiktad /nästa besiktn. 2025-02-12 / 2027-02-28
Dimensioner
Tjänstevikt: 455 kg
Totalvikt: 751 kg
Max lastvikt: 296 kg
Utrustning
- Skruvtipp
- Stödhjul
- Sommarhjul
- Vinterhjul dubb
- Plastbeklädda lämmar fram och bak
- Led bakljus
- Invändiga lastöglor
- Utvändiga lastöglor
- Plastbeklädda hjulhus
Anmärkningar
- Spruckna glas till positionsljus fram
- Flaket är lite böjt, har inte varit några problem att besikta den med detta
Se bilder för mer info.
Service/underhåll
- Påskjutsbroms renoverad
Övrig info
- Samma ägare på vagnen sedan ny
I övrigt inga kända fel eller skador utöver det som nämnts i anmärkningar. Har varit i drift fram tills auktionsstart

Viktig information
Kom ihåg att du som köpare har en långt gående undersökningsplikt. Du är skyldig att vid upphämtning av auktionsobjektet underrätta Maskinera om du upplever att objektet skiljer sig väsentligt ifrån presenterat auktionsunderlag. Notera att detta måste göras innan auktionsobjektet lämnar platsen.
Auktionsobjektet som anges funktionsdefekt eller som reservdelsobejekt går inte att reklamera. Personbilar och lätta lastbilar med ett uppskattat värde under 40 000 SEK klassas som funktionsdefekta/reservdelsobjekt och kan inte reklameras.
Notera att alla objekt som auktioneras på Maskinera.se finns på plats hos ägaren.